|
|
|
|
|
puszka.pl - internetowy partner International Vegetarian Union
|
Guacamole - dip/pasta awokado z oliwkami i pomidoremŚwietne do nachos i do kanapek!Rodzaj diety: wegańska
Składniki: 1 dojrzałe awokado
Przygotowanie:
1 pomidor kilka-kilkanaście oliwek, zielonych lub czarnych cebula - jeśli dysponujemy, to czerwona, będzie ładniej wyglądać nieduży ząbek czosnku 1-2 listki bazylii 2 łyżki oliwy z oliwek 1 łyżka soku z cytryny sól pieprz ew. sos chili lub kawałek papryczki chili lub jalapeno dla osób lubiących pikantne potrawy Awokado przekrawamy na pół, wyjmujemy pestkę, obieramy ze skórki i rozgniatamy widelcem. Pomidora wyparzamy, obieramy ze skórki i kroimy w kwadraciki (ale nie przesadnie małe). Oliwki kroimy w plasterki (otrzymamy ładne kółeczka). Kawałek cebuli drobno siekamy, ząbek czosnku przeciskamy przez praskę lub siekamy tak drobno, jak tylko potrafimy. Również listki bazylii kroimy na kawałki - można do tego użyć czystych (!) kuchennych nożyczek.
Mieszamy wszystkie składniki i doprawiamy solą i pieprzem. Dla zaostrzenia smaku można dodać drobno posiekaną ostrą papryczkę lub odrobinę sosu chili. Zajadamy od razu lub wstawiamy do lodówki na godzinę lub dłużej, żeby dip się przegryzł.
Nadesłał(a) Kuna,
dnia: Feb 14, 2007
Przepis nie został skopiowany z żadnej publikacji, papierowej ani elektronicznej. Zdjęcia do przepisu:
Nowe komentarze:
pyszne, chociaz ja trafiłam na niedojrzałe avocado i po zmiksowaniu wyszło bardzo gorzkie, wiec dodałam serek naturalny i posłodziłam, a reszte według przepisu i wyszło pyszne ;)
szatanowa Dec 31, 2008 pychotka! per6 Dec 18, 2008 Żeby awokado nie ściemniało można pokropić je sokiem z cytryny :) hathayoga Aug 24, 2008 Podziel się wrażeniamiDodaj komentarz |
Podobne wg nazwy:Guacamole - pasta awokado z pomidorem (wegańska)Kanapki z pomidorem i oliwkami (wegańska) Guacamole (wegańska) Sałata z pomidorem, ogórkiem, oliwkami i kiełkami pszenicy (wegańska) Razowa kanapka z awokado, pomidorem i serkiem (lakto-wege) Czerwono-zielona sałatka (z pomidorem, awokado i groszkiem) (wegańska) Mieszanka sałat z awokado i pomidorem z orzechowym dressingiem (wegańska) Surówka - sałata lodowa z awokado, pomidorem i winegretem (wegańska) Kanapki z awokado, tofu, pomidorem i innymi dodatkami (wegańska) Skordalia - grecki dip (pasta) ziemniaczano-czosnkowy (wegańska) |
| © 2000-2010 puszka.pl | napisz do nas |