Ciasto daktylowo-pomarańczowe

Średnia ocena:  ****. [1]  | Komentarze [3]
Typ diety: wegańska

Składniki:

500 g suszonych daktyli
1 pomarańcza
350 g mąki pszennej razowej
350 g płatków owsianych
4 łyżki oliwy z oliwek

Przygotowanie:

Daktyle pokrojone na małe kawałki i pomarańczę zalać wodą i gotować na małym ogniu 10-15 min. pod przykryciem. Przestudzić i dokładnie zmiksować. W misce wymieszać mąkę, płatki owsiane, oliwę i zagnieść ciasto tak, aby dało się wywałkować. Jeśli jest za suche dodać wody. Połowę ciasta ułożyć na wysmarowanej oliwą blasze. Polać masą daktylową, przykryć wywałkowaną drugą częścią ciasta. Piec 25-30 min. w gorącym piekarniku. Kroić wystudzone.

Dodatkowe wskazówki:

Można posypać ciasto wiórkami kokosowymi.
Przepis nadesłał(a):  chioma,  data dodania: 2008-05-15
Źródło: 'Kuchnia wegańska' pod red. Adnieszki Olędzkiej, Oficyna Wydawnicza Vega

Komentarze:

Lotta 2014-12-12
Ja robiłam to ciasto nieraz, ale w wersji z książki, czyli z miodem i większą ilością tłuszczu. I tak trochę się rozpadało. Ona wychodzi świetne, jeśli się doda tak ze 2 jajka. Więc niestety nie jest wegańskie. Ale na pewno doświdczony weganin znajdzie sposób, by je zlepić bez jajek. Poradźcie.
aberg1 2008-09-23
Czy można połączyć 70 dag suchej masy przy pomocy 4 łyżek oliwy? Nie. Po dodaniu sporej ilości wody powstaje ciasto gniotowate, niepodatne na wałkowanie. Po upieczeniu z trudem pozwala się kroić, przy czym masa daktylowa wypływa bokami. Frustracja.
mosi 2010-06-28
Oryginalny przepis pochodzi z Kuchni wegetariańskiej Sahry Brown. W jej wersji (nie wegańskiej) do ciasta-bazy nie dodaje się oliwy tylko 350 g masła i 2 łyżki miodu i żadnej wody. Wtedy wychodzi pycha.
A pomarańcza ze skórką razem drobno posiekana.

Dodawanie nowych komentarzy nie jest dostępne w wersji archiwalnej.