|
|
|
|
|
puszka.pl - internetowy partner International Vegetarian Union
|
Razowiec wykwintny z orzechami i nasionamiRodzaj diety: wegańska
* Kategorie: chleby tradycyjne
Składniki: 3 szklanki mąki razowej pszennej
Przygotowanie:
1 łyżeczki soli 0,25 łyżeczki proszku do pieczenia 4 dag drożdży 1 łyżeczka cukru 0,5 szklanki ziaren słonecznika 0,25 szklanki posiekanych orzechów 1 łyżeczka kolendry (ziaren) 1 łyżeczka kminku 1 łyżeczka siemienia lnianego 1 łyżeczka pieprzu 1 łyżeczka sproszkowanej papryki olej/ masło do wysmarowania formy otręby do jej wysypania Przesiać mąkę z solą i proszkiem do pieczenia. Wkruszyć drożdże, wsypać cukier i zalać ciepłą wodą. Gdy wyrośnie, dodać pozostałe składniki, zostawiając 2 łyżki ziaren do posypania. Wyrobić gładkie ciasto.
Podłużną formę wysmarować masłem lub olejem, obsypać otrębami i włożyć do niej ciasto. Wierzch posmarować wodą, posypać ziarnami i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Gdy ciasto podwoi objętość, wstawić do piekarnika i piec ok. 40 minut w temp. 200°C.
Nadesłał(a) Rena,
dnia: Nov 9, 2000
Źródło/autor przepisu: "Ciasta na wegetariańskim stole", Ewa Kmiecik, Natur Art. 2000 Podziel się wrażeniamiDodaj komentarz |
Podobne wg nazwy:razowiec na zakwasie (wegańska)Coleslaw z nasionami selera (bez ograniczeń) Fasolka na sposób chiński - prosty lub wykwintny (wegańska) Razowiec na bananach, czyli bananowe ciasto z mąki razowej (wegańska) Makaron z orzechami (wegańska) ciasto daktylowe z orzechami (ovo-wege) Ciasteczka biszkoptowe z orzechami (ovo-wege) Jabłka zapiekane z orzechami (ovo-wege) Ciasto z daktylami i orzechami pekanowymi (wegańska) Chleb amarantusowy z bananem i orzechami (ovo-wege) |
| © 2000-2010 puszka.pl | napisz do nas |