Sens tego farszu to walka dwóch zdecydowanych smaków - kwaśnej kapusty i dostojnych grzybów. I moim zdaniem, należy te przeciwności jak najbardziej wydobyć, a nie mieszać je zbytnio w bezkształtną masę smakową.
Ania D.: "Podaję przepis, który powstał kilka dni temu i jest już hitem u mnie. Zaczęłam piec tylko ma mące pełnoziarnistej, nie dodaję białej mąki, a sama razowa jest dla mnie (poza chlebem) trochę za bardzo otrębowa. Wymyśliłam więc dodatek innych mąk (jaglanej, gryczanej, jęczmiennej etc). Błyskawicznie się robi ciasto, żadnego zagniatania, robiłam je 5 minut."
Pierożki biorą swą nazwę z południowego rejonu Lucania (stare określenie łacińskie), aktualnie rejon Basilicata, gdzie nadal są miejscową specjalnością.
Pyszne razowe, cieniutkie pierogi z sycącym nadzieniem z zielonej soczewicy z dodatkiem sporej ilości rozmarynu i estragonu. Do tego cebulka i masło czosnkowo-pietruszkowe, więcej reklamy chyba nie trzeba? ;-)
Pyszne pierożki hinduskie! Zarówno na gorąco jak i na zimno :) W oryginale są bez soi, a zamiast brokuła jest kalafior, no i mąka jest zwykła, nie razowa.