100 g dostarcza 24 kalorie i mnóstwo radości. Smakuje świetnie jako dodatek do tofu klopsów. Doskonały zastępnik ziemniaczanego purée czy innego ryżu. Sprawdza się jako smarowidło do kanapek. Z powodzeniem może robić za dip do maczania warzyw. Założę się o wiele, że do frytek nadaje się lepiej niż ketchup. Na ciepło, na zimno, jak kto lubi. Oczywiście można sobie to zawekować "na później".
Coś w sam raz dla osób, które nie mają czasu, albo dla tych, którym zwyczajnie się nie chce. Prosto, szybko, zdrowo i efektownie. Porcja 215 g dostarcza 53 kalorie.
Wegetariańska potrawa rodem z Afryki. Pomieszanie smaków słodkiego i pikantnego. Smakuje niesamowicie i raz spróbowana będzie często wracać na wasze stoły.
Przepis znalazłam w sieci i zmodyfikowałam, żeby był wegański. Z podanych składników wyjdzie dziewięć placków po około 46 kalorii każdy (wiadomo jak to z plackami, nigdy nie wyjdą wszystkie równe).
Takie purée jest idealne zamiast popularnych zapychaczy, do obiadu. Stworzone do lunch boxu. Świetnie nadaje się też na kanapki. Pyszne na ciepło i na zimno. Doskonałe w swej prostocie. Dwustugramowa porcja dostarcza 96 kalorii.
Kruszonkę dodaje się głównie do ciast drożdżowych, ale pasuje do większości wypieków, również mniejszych, jak np. mufinki. Może być też stosowana jako wierzchnia warstwa ciast z owocami, w szczególności szarlotki.