
7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
w tym 4933 wegańskich
![]() ![]() |
|
|
![]() |
Cebulowy hummusNajsmaczniejsze na grzankach razem z warzywkami.
Średnia ocena: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
Rodzaj diety: wegańska
Składniki:ciecierzyca (ziarna)
zmielony sezam (1/3 ilości ugotowanej ciecierzycy) lub ew. gotowe tahini drobno posiekana lub starta na tarce cebula (tyle samo co sezamu) sok z cytryny sól pieprz Przygotowanie:
Ciecierzycę namoczyć i ugotować w małej ilości wody.
zmiksować ciecierzycę z sezamem na pastę w miarę potrzeby dodając wodę z gotowania cieciorki, dodać cebulę, wymieszać, doprawić sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Wskazówki i uwagi:w wersji oryginalnej - bliskowschodniej - występuje czosnek zamiast cebuli, ale my niezbyt się czujemy po surowym czosnku
![]() Źródło/autor przepisu: tradycja zmodyfikowana przez wojmata
Widzisz w przepisie jakieś błędy, niedociągnięcia?
zgłoś to administratorowi
Nowe komentarze:
Pytanie od początkującej weganki- ile czasu moczyć i gotować cieciorkę?
~paulina 2013-04-04 18:21:36.705
Z braku cebuli zwykłej zrobiłam z cebulą suszoną, tylko sypnęłam jej nieco więcej niż sezamu. I muszę powiedzieć, że pycha :)
kasumi90 2012-10-19 13:10:18.266 Podziel się wrażeniamiDodaj komentarz |
Podobne wg nazwy:Hummus (wegańska)Mój hummus (wegańska) Hummus z pieczoną dynią (wegańska) Domowe tahini do hummusu (wegańska) Hummus z czarnymi oliwkami (wegańska) Hummus z czosnkiem, kolendrą i imbirem (wegańska) Hummus z chrzanem (bez czosnku) (wegańska) Hummus z dodatkiem oleju lnianego (wegańska) Pita, hummus & kwiaty nasturcji (wegańska) Pieczone warzywa z kuskusem i hummusem (wegańska) Ocenazamknij |
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas |
Luna7 2013-04-04 18:56:36.48